RamskaRamska


Menu
Slivovice 50% - Za názvem „pravá čistá slivovice Ramska“ se skrývá ručně tříděné kvalitní ovoce, pečlivě řízené kvašení podle vlastních receptur a opakovaná destilace v kotlích vytápěných dřevem. Výsledkem je unikátní „neřezaný“ destilát, chuťově nesrovnatelný s běžně dostupnými produkty velkovýrobců.

Slivovice barrique 50% - Nejméně tříletá kvalitní čistá slivovice vyzrálá na francouzském zakouřeném dubu překvapí svou výjimečnou chutí i sytou zlatavou barvou. Harmonie chuti, vůně a barvy je výsledkem pečlivosti a dodržením tradičních postupů během celé výroby. Výjimečnost a ušlechtilost slivovice barrique je nejlepším doporučením ke konzumaci beze spěchu při zvláštních svátečních příležitostech.

Slivovice archivní 50% - Nejméně pětiletým zráním těch nejvýraznějších ušlechtilých slivovicových destilátů vzniká vskutku výjimečný produkt, který překvapí jemnou a přesto výraznou vůní i chutí.

Meruňkovice 45% - Pravá čistá meruňkovice se vyrábí z kvalitních plodů meruněk ze sadů moravského Kobylí pečlivě řízeným kvašením a opatrnou opakovanou destilací v kotlích vytápěných dřevem, což dává destilátu typickou a neopakovatelnou chuť a vůni.

Meruňkovice jemná archivní 45% - Vyzrálá čistá meruňkovice odpočívající ve sklepích nejméně 3 roky a speciálně upravená dle originální receptury tak, aby její unikátní jemnost ocenily nejen pánové, ale i citlivé jazýčky dam.

Jablkovice barrique 45% - Jablkovice barrique vzniká destilací zkvašených moštů, vylisovaných z kvalitních plodů jablek odrůd Rubín, Rubinola a Golden Delicius, doplněných pro ozvláštnění vůně letní odrůdou Julie. Jedinečnost vůně, chuti a zlatavé barvy se dosahuje zráním na francouzském zakouřeném dubu. Neobvyklá a zajímavá chuť osloví skutečné znalce a gurmány.


Skladování - Chcete-li si destiláty Ramska archivovat či uschovat na delší dobu, skladujte je v ležaté poloze v chladné a tmavé místnosti. Při skladování při teplotách nižších než 5 stupňů Celsia se může objevit zákal z vysrážených jemných éterických ovocných olejů, které jsou přirozenou součástí destilátu, spoluvytvářejí jeho nezaměnitelnou chuť a vůni a při pokojové teplotě se opět rozpustí.

Konzumace - Nemáte před sebou obvyklou pseudopálenku vyrobenou z obilného lihu a ochucenou umělou trestí, již bez pořádného vychlazení není téměř možné pozřít, ale kvalitní pravý destilát, který svou bohatou vůni a chuť odhalí – stejně jako koňak – až při pokojové teplotě.